Eating Disorders Last active: Never
Not logged in [Σύνδεση - Register]
Go To Bottom

Thin positive: Μυστικά ελέγχου της πείνας και της διατροφής
Διατίθεται στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Αναλυτικές Πληροφορίες - Παραγγελία

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2  3
Author: Subject: ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΠΑΧΥΣΑΡΚΟΥΣ
hopa
Τακτικό μέλος

Registered: 12/4/08
Member Is Offline

Warnings:
This Member Has No Warnings

[*] posted on 25/7/08 στις 16:38

filiogramma κανω κι εγω υπερεκκριση ινσουλινης και θα σου προτεινα να τρως πολλα και μικρα γευματα και οσο μπορεις να αποφευγεις τους συνθετους υδαταθρακες,οκ με το δακτυλιο θα παραμεινεις αδυνατη αλλα οταν εχουμε ενα προβληματικο παγκρεας οπως εσυ κι εγω θελει λιγο παραπανω προσοχη.Οσο για τα επιχηρειματικα σου σχεδια παρολο που δεν εχω αποψη θα σου λεγα να μελετησεις και να σκεφτεις καλα πριν ξεκινησεις οτιδηποτε,γιατι το κινητρο μπορει να ειναι αγνο και ρομαντικο αλλα οι επιχειρησεις εχουν πολλα παραπανω εξοδα απ'οσα αρχικα υπολογιζουμε.φιλια.
View user's profile View All Posts By User U2U Member
filiogramma
Μέλος
**

Registered: 25/7/08
Member Is Offline

Mood: tired!
Warnings:

[*] posted on 25/7/08 στις 17:09

ευχαριστω ! καποια στιγμη θα σε ρωτησω περισσοτερα hopa!
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
Tricky_Spider
Μέλος
**

Registered: 10/7/07
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 25/7/08 στις 18:15

εγω παντως τη βρισκω πολυ καλη ιδεα!
υπαρχουν γυμναστηρια για γυναικες αποκλειστικα γιατι οχι και για μας τους παχουλους?
εγω προσωπικα αν και θα ηθελα να παω σε γυμναστηριο το αποφευγω γιατι φοβαμαι τα περιεργα βλεμματα..
και η ιδεα σου για ψυχολογους πολυ καλη..
σκεψου το καλα ομως γιατι θα χρειαστουν αρκετα χρηματα και πρεπει να το υπολογισεις σωστα
filiogramma
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 25/7/08 στις 19:02

να σαι καλα βρε τρικυ αραχνη! παραλιγο να πιστεψω οτι ειμαι μια παχυσαρκη εξωγηινη!
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
Aggela19
Μέλος
**

Registered: 12/12/07
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 25/7/08 στις 19:22

filiogramma...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ.. ΣΤΟ ΒΟΛΟ…ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ ΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΩ…ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΣ ΚΟΡΜΑΡΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΦΤΕ Η ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΜΟΥ…ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΛΕΓΑΝ ΤΙΠΟΤΑ(ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ)ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΠΟΛΛΑ….ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ(ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ…
jvanis
Μέλος
**

Registered: 4/7/06
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 25/7/08 στις 20:09

4 άτομα χρειάζονται απαραίτητα για να είναι καλά στελεχωμένο ένα τέτοια γυμναστήριο.Γυμναστής, διαιτολόγος, γιατρός και ψυχολόγος.Αν μπορέσεις σε έναν τέτοιο χώρο να έχεις αυτές τις ειδικότητες, θα έχεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και φυσικά θα καλύπτεις όλο το φάσμα των αναγκών των ανθρώπων που θα έρχονται στο γυμναστήριο αυτό.
stargazer
Τακτικό μέλος

Registered: 1/7/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 25/7/08 στις 20:52

Quote:
Originally posted by jvanis
4 άτομα χρειάζονται απαραίτητα για να είναι καλά στελεχωμένο ένα τέτοια γυμναστήριο.Γυμναστής, διαιτολόγος, γιατρός και ψυχολόγος.Αν μπορέσεις σε έναν τέτοιο χώρο να έχεις αυτές τις ειδικότητες, θα έχεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και φυσικά θα καλύπτεις όλο το φάσμα των αναγκών των ανθρώπων που θα έρχονται στο γυμναστήριο αυτό.

Αυτοί επί 2 8ωρα και βάλε ότι θες reception, καθαρίστριες και 2 γυμναστές ίσως στη βάρδια υπολόγισε πόσο πάνε! Δε στο λέω για να σε ρίξω αλλά για να μη μείνεις στο δρόμο!
katerina23
Μέλος
**

Registered: 21/3/07
Member Is Offline

Mood: CANT WAIT!!!!
Warnings:

[*] posted on 26/7/08 στις 15:41

ΦΙΛΙΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ...ΚΑΤΑΤΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΑΧΥΣΑΡΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΕΒΑΡΟΥΣ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ?Η Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ?ΚΑΤΗΓΟΡΙΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?ΟΚ ΟΙ GAY ΕΧΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΖΕΙ Η ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ...ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΕΙΤΕ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΕΤΣΙ ΕΙΤΕ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΚΛΠ ΚΛΠ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΚΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ!!!!ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΜΕΙΣ..ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ..ΣΕ ΤΙ ΔΙΑΦΕΡΟΥΜΕ ?

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wqG5bPy/]
View user's profile View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
BLiSS
Τακτικό μέλος

Registered: 8/1/08
Member Is Offline

Mood: :P rocking :P
Warnings:

[*] posted on 26/7/08 στις 15:51

κατερινα γιατι εκπλησεσαι? ενα πολυ μεγαλο ποσοστο ντρεπεται να παει γυμναστηριο και εκει πονταρει η κοπελα...
σωστα ειναι οσα λες, αλλα αντε να πεισεις καποιον/α που κομπλαρει αμα τον κοιτανε....

"Κι είπε ποτέ σου μην κοιτάς
τον άλλον μες τα μάτια,
γιατί καθρέφτης γίνεσαι
κι όλοι σε σπαν' κομμάτια..."
View user's profile View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
katerina23
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 26/7/08 στις 17:15

δεν εκπλησσομαι bliss μου αγανακτω απλα....οχι για το θεμα του γυμναστηριου τοσο οσο στο οτι εφερε για παραδειγμα παιδια με ειδικες αναγκεσ η gay ..

BLiSS
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 26/7/08 στις 17:27

εχμ δεν εχει αδικο γιατι η πολιτεια δεν κανει τιποτα γιατι ειναι παντου και παντα ανυπαρκτη.... δεν μπορουμε αιωνιως να καθομαστε με τα χερια σταυρωμενα....

να απαντησω και στην ερωτηση πανω που λες σε τι διαφερουμε... εγω θα ελεγα στα κομπλεξ που ειναι πολλων και διαφορων ειδων....
το θεμα ειναι οτι δεν λυνονται τα προβληματα μας με μια ζυγαρια....

τον άλλον μες τα μάτια,
γιατί καθρέφτης γίνεσαι
2sweet2b4go10
γλυκόξυνο μελος

Registered: 30/1/03
Member Is Offline

Mood: good
Warnings:

[*] posted on 26/7/08 στις 20:16

bliss
θα εκπλαγεις οταν αντιληφθεις ποσα κομπλεξ πολλων και διαφορων ειδων, απο αυτα που εννοεις, που αφορουν την εμφανιση την αυτοπεποιθηση κλπ, εχουν ατομα φυσιολογικοτατου βαρους....πολλα απο τα μελη του φορουμ ειναι τετοια ατομα....
οποτε πραγματικα δεν βλεπω κανενα αλλο θεμα, απο το οτι ο γυμναστης πρεπει να εχει τον νου του και να σιγουρευτει οτι καποιο υπερβαρο ατομο αντεχει οργανικα καποιες ασκησεις, ακριβως οπως οφειλει να κανει για καποιον που εχει προβλημα μεσης,αυχενα η γονατων....

εγω αλλο δεν καταλαβα...
σε τι θα διαφερει αυτο το γυμν. απο τα bodyline βρε παιδια?κι εκει εχει πολυ οργανωμενο γυμν, πισινες που μαλιστα τα προωθει ασχετα με τα πακετα των μηχανηματων....

στο οτι δεν θα εχει "θεραπειες " μηχανηματων η μηπως σκεφτεστε να βαλετε "πορτα" που να απαγορευει ατομα κατω απο 100 κιλα να μπουν?

'Eναρξη: 02/01/2012
-25kg: 30/08/2012
-5kg: 31/05/2013

http://www.ticker.7910.org/wa__25__000p0000-O4xNzc3MTZsenN8Mjc3NzYyMTR6YXwyNSBrZyBsb3N0.gif

http://www.ticker.7910.org/wa__5__001F00000g41Nzc3NjF6fDI3Nzc2MjE0emF8NSBrZyBsb3N0.gif
BLiSS
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 26/7/08 στις 20:50

μα ειναι τοσα πολλα 2sweet2b4go10, που και να θες να μην τα παρατηρεις, αυτα σου λενε "γεια"!!! ολοι εχουνε τα "κουσουρια" τους ειτε αδυνατοι, ειτε παχουλοι...

χαχα φανταζεσαι να εχει πορτιερη και να σε ζυγιζει πριν πας να κανεις εγγραφη? :P:P:P:P:P
περα απο την πλακα, η ιδεα της filiogramma ειναι αρκετα ρομαντικη αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει να ειναι εφικτη....

τον άλλον μες τα μάτια,
γιατί καθρέφτης γίνεσαι
filiogramma
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 26/7/08 στις 21:31

Φιλοι μου καλοι.....καλοι μου φιλοι..... κι αγαπητη κατερινα...... εχεις σκεφτει οτι οι περισσοτεροι ανθρωποι ωθουνται στην παχυσαρκια απο παθολογικα προβληματα? Ξερεις δε παχαινουν ολοι απο βουλιμια. Μερικοι οπως εγω γεννιουνται με διαταραχες. Ο gay οπως λες ειναι μια κατηγορια μονος του γιατι γεννηθηκε με διαταραγμενες ορμονες. Μα κι εγω καλη μου με ανωμαλια στο παγκρεας γεννηθηκα!Με διαταραγμενη ινσουλινη και πειραγμενες ορμονες! Και τι σχεση εχουν τα ψυχολογικα μου με την αποφαση μου να βοηθησω κι αλλο κοσμο που εχει ψυχολογικες αναταραχες και διακυμανσεις απο την παχυσαρκια? Τι κομπλεξακια βγαζετε ρε παιδια? Τουλαχιστον τα δικα μου τα ξερω , τα εμφανιζω και τα αντιμετωπιζω ως κατι φυσιολογικο. Επισης καλη μου κατερινα διαβασε την πρωτη σελιδα και θα καταλαβεις γιατι ειπα οτι οι παχυσαρκοι ειναι μια ιδιαιτερη ομαδα! Δεν ξερω αν στον κινηματογραφο και στις παραλιες που πας εσυ βλεπεις πολλα νεαρα παχυσαρκα ατομα. Εχω μεγαλωσει με τετοια ατομα στην οικογενεια μου και επιτρεψε μου να ξερω καλυτερα την ψυχολογια τους! Δεν θελω να φανω επιθετικη αλλα δεν θελω να παρεξηγιουνται οι προθεσεις μου και να συγχεονται! Κι οποιος ειναι εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεει!
Και Αγγελα μου σε ευχαριστω και σιγουρα θα χρειαστω τις συμβουλες σου.
2sweet2b4go10 θα ηθελα να σου αναφερω το BMI και το personal training!

Αυτα! ΑΝ ειναι να ρισκαρω κι απλα να συντηρουμε αλλα να βοηθησω εστω 5 ψυχες θα ειμαι ευτυχισμενη. Δε πειραζει παιδια στην δουλια σας να χρησιμοποιειτε και λιγο συναισθημα! Αρκετα σκληρος ειναι ο κοσμος μας! Μακια σε ολους :)
alex1970
Τακτικό μέλος

Registered: 17/4/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/7/08 στις 01:42

προσωπικα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο.χρειαζονται αρκετα λεφτα και αν θες προσωπικο θα πρεπει να το πληρωσεις αναλογα γιατι αλλιως θα φυγει.φυσικα θα ερθουν νεοι.στη δουλεια δυστυχος δεν υπαρχει συναισθημα αλλα λογικη αξιζει δεν αξιζει τι θα κερδισω τι θα χασω.μπορει να μιλαω σκληρα αλλα ετσι ειναι.σκεψου το καλα , πολυ καλη τυχη .παντος αν πιασει θα εχει ψωμι.αλλα επειδη δεν εισαι στον συγκεκριμενο χωρο ως επαγγελματιας μπορει και κοροιδο να σε πιασουν ,αλλα και λαθος επιλογες να κανεις .

ΥΓ.οι ανθρωποι με περιτα κιλα ,συνηθος δεν ασκουνται, το να αθληθεις και να κανεις διαιτα ,δεν ειναι ευκολο.οι πιο πολλοι σε κανα μηνα εχουν κουραστει, με αλλα λογια φευγουν.για το λογο αυτο προτιμουν τις θεραπιες με οργανα αδυνατισματος ,ειτε χαπια.δηλαδη ευκολο αποτελεσμα.σε αυτους τους τομεις βρισκεται και η αναλογη εκμεταλευση
stargazer
Τακτικό μέλος

Registered: 1/7/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/7/08 στις 02:07

Συμφωνώ απόλυτα. Η πλειοψηφία των υπέρβαρων θέλει εύκολες λύσεις. Θέλουν αποτέλεσμα σχετικά γρήγορα και κυρίως χωρίς θυσίες. Το να βάλεις έναν υπέρβαρο στη φιλοσοφία του αθλούμαι, δε τρώω γλυκά και βλακείες, είναι πάρα πολύ δύσκολο. Γιατί αν ήταν διατεθειμένοι να το κάνουν θα είχαν αδυνατίσει προ πολλού.

Το πρόβλημα του υπέρβαρου, πέρα από τους σχετικά λίγους με οργανικά προβλήματα, δεν είναι ότι δε βρίσκει το καλό φαγητό ή χώρο να γυμναστεί. Το πρόβλημά του είναι ότι ΔΕ ΘΕΛΕΙ να τα κάνει αυτά. Το γιατί είναι ολόκληρη επιστήμη αλλά η ουσία είναι αυτή. Κάντον να θέλει και τα άλλα βρίσκονται.
katerina23
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/7/08 στις 11:44

Αγαπητη φιλιογραμμα ισωσ να εκανα λαθοσ οσον αφορα το κομπλεξ που ειπα..τελικα δεν ειναι κομπλεξ οντωσ...απο οτι καταλβα εσι εισαι παχυσαρκη οχι γιατι τρωσ αλλα εξαιτιασ ορμονικων προβληματων...λοιπον το γυμαστηριο ωσ ιδεα συμφωνα με αυτο που υστηριζεισ ειναι ατοπο.Καλυτερο θα ηταν να ιδρυσεισ ενα συλλογο ι κατι παρεμφερες.Φυσιακ και βελπω παχυσαρκα ατομα στην παραλια και στον κινηματογραφο φιληη μου.απαγορευεται μηπωσ να κυκλοφορουν?η θα ηταν καλυτερη ιδεα να νοικιασουμε μια παραλια να πηγαινουμε ολοι μαζι οι παχυσαρκοι?τι λεσ?Επισησ και στην δικη μου οικογενεια υπαρχουν παχυσαρκα ατομα αλαλ δεν μπορω να πω οτι μπορω να καταλβω την ψυχολογια τους οποτε αφηνω αυτο το "ταλεντο"προνομια σε σενα.οσον αφορα αυτο που λεσ για εξω απο το χορο για πεσ μου σε παρακαλω τι εννοεισ?Ολη μου τη ζωη εχω λιωσει στισ διαιτεσ καλη μου οπωσ και ολοι μασ πιστευω...οποτε οχι χορο αλλα dancing queen που λεμε...χεχχεε...ο κοσμοσ ειναι σκληρος γιατι τον κανουμε εμεισ ετσι..ααα επισισ σιμφονο απολυτα με την 2sweet οτι δεν υπαρχει καμια διαφορα σε αυτο που λεσ απο τα bodyline...μονο τα μηχανηματα λειπουν...βεβαια εσυ δεν εχεισ τετοια προθεση...μεγιστοποιηση κερδουσ οπωσ αυτεσ οι επιχειρησεισ...γι αυτο σ λεω καλυτερα ειναι να ιδρυσεισ ενα συλλογο...

2sweet2b4go10
γλυκόξυνο μελος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/7/08 στις 12:04

εκτος ολων αυτων, ειναι και ο τροπος που το βλεπει ο καθενας.
μιλατε για κομπλεξ αναμεσα στους αδυνατους.
προσωπικα, απο κομπλεξ και παλι, ποτε δεν θα πατουσα σε εναν τετοιο χωρο ιατι με φρικαρουν τα γκετο...
θα ενοιωθα σαν εκτος του οτι ειμαι υπερβαρη, να μου το εβαλαν και ταμπελα στο μετωπο.
θελω να συχναζω στους χωρους που συχναζουν ολοι, και στα ιδια γυμναστηρια κι αν και οταν καποτε απαλλαγω απο καποια κιλα, να μη χρειαστει να αλλαξω χωρο σαν να αλλαξε κατηγορια ο παλαιστης, λλλα να συνεχισω κανονικα τη ζωη μου και τις συνηθειες μου.
εκτος αυτου, ανεκαθεν ειχα μεγαλη ικανοτητα στην γυμναστικη παρα τα κιλα μου.
ως παιδακι αν και στρουμπουλο ημουν η αρχηγος της ομαδας ρυθμικης και της ομαδας βολλευ, και ως ενηλικη, μολις παρακολουθησω για 2-3 μηνες ενα οποιοδηποτε προγραμμα σε γυμναστηριο, ο γυμναστης συνηθως λεει, οπως την κανει η σουιτ γινεται η ασκηση.
αρνουμαι λοιπον να δεχτω την κατασταση των παραπανω κιλων σαν αναπηρια και να συχναζω σε "ειδικους χωρους".ειμαι καλυτερη απο το μεγαλυτερο ποσοστο των αδυνατων σε ολα....πνευματικα και σωματικα...
τα κιλα ειναι ελαττωμα, δεν εναι αναπηρια.

οσο για τα οργανικα προβληματα,μηδαμινο ποσοστο ανθρωπων ειναι υπερβαροι λογω προβληματος υγειας, ολοι οι ενδοκρινολογοι λενε οτι και θυροειδη να εχεις, δεν δικαιολογειται υπερβαρο πανω απο 4-5 κιλα. τα επιπλιον ειναι αλλο θεμα κι οχι οργανικο.
και το χουμε πει πολλες φορες.το προβλημα ειναι ψυχολογικο....ολα τα υπολοιπα, διατροφες γυμναστικες, μπορει να τα κανει ο καθενας μας με λιγη ενημερωση μονος του η οπουδηποτε...αυτος που θα βοηθησει να ξεπεραστει ο ΛΟΓΟΣ που καταφευγουμε στις λαθος επιλογες ειναι το θεμα...

http://www.ticker.7910.org/wa__25__000p0000-O4xNzc3MTZsenN8Mjc3NzYyMTR6YXwyNSBrZyBsb3N0.gif

http://www.ticker.7910.org/wa__5__001F00000g41Nzc3NjF6fDI3Nzc2MjE0emF8NSBrZyBsb3N0.gif
katerina23
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/7/08 στις 12:32

sweeτ δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω με καλυψεσ απολυτα...απλα δεν εχω ωραιο λογο και δεν μπορω να εκφραστω τοσο καλα...και εγω ειχα προβλημα υποθυρεοειδισμου και ημουν 106 κιλα αλλα οταν πηγα στην ενδοκρινολογο με εκραξε και μου ειπε οτι δεν δικαιολογουνται σε καμια των περιπτωσεων...αντε να μου δικαιολογησει 5 κιλα τα υπολοιπα ηταν καθαρα μασα ρε παιδακι μου...ετρωγα πολυ πωσ να το κανουμε ψεμματα να πω?τωρα η φιλιογραμμα εχει μια αλλι παθηση υπερεκκριση ινσουλινησ και απο οτι λεει φταιι αυτο για τα κιλα τησ και το δεχομαι εφοσον δεν ξερω τι συμβαινει με την συγκεκριμενη παθηση.ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ομωσ σε καμια περιπτωση να κατηγοριοποιει τα υπερβαρα ατομα και τα παχυσαρκα ειτε αυτο ειναι απο ορμονικη διαταραχη ειτε απο αδυναμια.ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΟΤΙ ΑΠΟΜΟΝΟΝΩΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ?ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΚΕΤΟ?ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΛΛΙΩΣ?

jvanis
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/7/08 στις 15:06

Δεν τίθεται θέμα γκέτο νομίζω ,απλά θέμα αντιμετώπισης ενός προβλήματος από έναν πιο εξειδικευμένο χώρο. Όταν κάποιος έχει κάποιο πρόβλημα υγείας και πηγαίνει σε ένα κέντρο αποκατάστασης, δεν μπαίνει σε γκέτο, πηγαίνει κάπου που θα βοηθήσει καλύτερα στην ανάρρωση του και θα είναι πιο σύντομη και πιο καλά υποστηριγμένη.Έτσι και ένα γυμναστήριο εξειδικευμένο θα παρέχει καλύτερες υπηρεσίες και πιο εξειδικευμένες,δεν είναι γκέτο, είναι κάτι ειδικό για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα ,με την μεγαλύτερη ασφάλεια.
2sweet2b4go10
γλυκόξυνο μελος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/7/08 στις 15:33

Quote:
Δεν τίθεται θέμα γκέτο νομίζω ,απλά θέμα αντιμετώπισης ενός προβλήματος από έναν πιο εξειδικευμένο χώρο. Όταν κάποιος έχει κάποιο πρόβλημα υγείας και πηγαίνει σε ένα κέντρο αποκατάστασης, δεν μπαίνει σε γκέτο, πηγαίνει κάπου που θα βοηθήσει καλύτερα στην ανάρρωση του και θα είναι πιο σύντομη και πιο καλά υποστηριγμένη.Έτσι και ένα γυμναστήριο εξειδικευμένο θα παρέχει καλύτερες υπηρεσίες και πιο εξειδικευμένες,δεν είναι γκέτο, είναι κάτι ειδικό για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα ,με την μεγαλύτερη ασφάλεια.

ακριβως υπο το πρισμα οσων λες εχουν ανοιξει ολα αυτα τα ειδικα κεντρα για τετοια ειδικη βοηθεια , μποντιλαιν, πρινου, μινου και το κακο συναπαντημα...και ψυχολογους εχουν και διατροφολογους και χοντρους.
το αποτελεσμα ειναι, καποιοι σαν εμενα να μη περνανε ουτε απ το πεζοδρομιο που ειναι η πορτα τους, κι οσοι πανε εκει μετα απο 2 χρονια καταληγουν διπλασιοι....οσοι εχω γνωρισει εγω εγιναν χειροτερα ολοι...ουτεενας δεν αδυνατισεκαι τα συγκεκριμενα κεντρα ειναι απλα μηχανες που κλεβουν χρηματα απο δυστυχισμενους, πουλωντας τους φυκια...
κι ισως αν δεν το καναν αυτο να μη μπορουσαν να επιβιωσουν, αλλα εμενα δεν με αφορα αυτο, ας πανε σε κανεναν οικονομικο συμβουλο για τις επενδυσεις τους. εμενα με αφορα η εκμεταλευση του πονου κι η αναποτελεσματικοτητα τους.

jvanis
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/7/08 στις 16:24

Τώρα μιλάμε όμως για γυμναστήριο,όχι για μηχανήματα που υπόσχονται και δεν κάνουν τίποτα.Η γυμναστική αποδεδειγμένα βοηθάει στην απώλεια βάρους και στη βελτίωση του μεταβολισμού, η γυμναστική δεν είναι κοροϊδία, είναι τρόπος ζωής και μέσο βελτίωσης της υγείας.Το γυμναστήριο δεν έχει καμία σχέση με τα κέντρα αδυνατίσματος που αναφέρεις παραπάνω,αυτοί υπόσχονται πράγματα τα οποία πουθενά δεν έχει αποδειχτεί πως έχουν αποτέλεσμα, αντίθετα η γυμναστική σε γυμναστήριο έχει αποτέλεσμα και αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανένας γιατρός,ίσα ίσα το προτείνουν, δεν λέω να πλακωθείς στα βάρη,αλλά υπάρχουν και ήπιες ασκήσεις που θα σε βοηθήσουν και η ύπαρξη ενός γυμναστή εξειδικευμένου και ευαισθητοποιημένου σε συγκεκριμένες ομάδες πληθυσμού μπορεί να σε βοηθήσει σίγουρα.
BLiSS
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/7/08 στις 16:29

Quote:
Originally posted by 2sweet2b4go10
ο γυμναστης συνηθως λεει, οπως την κανει η σουιτ γινεται η ασκηση.

σε φωναζε σουιτ ο γυμναστης?!?!?! :P :P :P

τον άλλον μες τα μάτια,
γιατί καθρέφτης γίνεσαι
2sweet2b4go10
γλυκόξυνο μελος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/7/08 στις 17:30

Quote:
Originally posted by BLiSS
Quote:
Originally posted by 2sweet2b4go10
ο γυμναστης συνηθως λεει, οπως την κανει η σουιτ γινεται η ασκηση.

σε φωναζε σουιτ ο γυμναστης?!?!?! :P :P :P

στις τρυφερες στιγμες μας :P

2sweet2b4go10
γλυκόξυνο μελος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/7/08 στις 17:34

Quote:
Τώρα μιλάμε όμως για γυμναστήριο,όχι για μηχανήματα που υπόσχονται και δεν κάνουν τίποτα.Η γυμναστική αποδεδειγμένα βοηθάει στην απώλεια βάρους και στη βελτίωση του μεταβολισμού, η γυμναστική δεν είναι κοροϊδία, είναι τρόπος ζωής και μέσο βελτίωσης της υγείας.Το γυμναστήριο δεν έχει καμία σχέση με τα κέντρα αδυνατίσματος που αναφέρεις παραπάνω,αυτοί υπόσχονται πράγματα τα οποία πουθενά δεν έχει αποδειχτεί πως έχουν αποτέλεσμα, αντίθετα η γυμναστική σε γυμναστήριο έχει αποτέλεσμα και αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανένας γιατρός,ίσα ίσα το προτείνουν, δεν λέω να πλακωθείς στα βάρη,αλλά υπάρχουν και ήπιες ασκήσεις που θα σε βοηθήσουν και η ύπαρξη ενός γυμναστή εξειδικευμένου και ευαισθητοποιημένου σε συγκεκριμένες ομάδες πληθυσμού μπορεί να σε βοηθήσει σίγουρα.

μα καποια απο αυτα τα κεντρα οπως τα μποντιλαιν εχουν οργανωμενα γυμναστηρια,πισινες απ ολα. το θεμα ειναι πως θα βοηθησεις τον υπερβαρο να μεινει σταθερος ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ σε τετοιου ειδους συνηθειες ασκησης και διατροφης, και μη μου πεις "αυτο ειναι δικο του θεμα κι αν το θελει θα το κανει" κι ολες αυτες τις μπαρουφες που λετε γιατι ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΠΑΝΕΡΧΟΝΤΑΙ. ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!
καταλαβετε το, ειστε και επαγγελματιες τρομαρα σας,,,

Pages:  1  2  3

Διατροφική νοημοσύνη: Η απάντηση στη βουλιμία, την πολυφαγία και την παχυσαρκία  Στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Διαβάστε Αναλυτικά

Go To Top